Rękawice

Używaj wielorazowych rękawic nitrylowych, przeznaczonych do pracy z substancjami chemicznymi.

Rękawice – używaj wielorazowych rękawic nitrylowych, flokowanych, które mają na opakowaniu piktogramy oznaczające ich przeznaczenie do pracy z substancjami chemicznymi i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Zakładanie rękawic:

  • Ważne aby rękawice były długie i szczelne. Przed założeniem sprawdź czy nie mają uszkodzeń.
  • Przed założeniem rękawic dokładnie umyj i osusz dłonie. Rękawy kombinezonu ochronnego nasuń na mankiety rękawic.

Zdejmowanie rękawic:

  • Przed zdjęciem rękawic zawsze umyj je pod bieżącą wodą – to przedłuża ich trwałość i zapobiega skażeniu od wewnątrz.
  • Zdejmując rękawice pamiętaj aby gołą dłonią nie dotykać ich zewnętrznej powierzchni. Nigdy nie wywracaj rękawic na lewą stronę, bo utrudni to ich ponowne użycie i skazi wnętrze.

Współczesny rolnik stoi przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wzrost liczby ludności i tym samym zwiększenie zapotrzebowania na żywność, przy jednoczesnym ograniczeniu przestrzeni i obowiązku ochrony środowiska naturalnego oraz różnorodności biologicznej. Rozwiązaniem jest rolnictwo zrównoważone oraz jego ważny element, czyli integrowana ochrona roślin. Koncepcja integrowanej ochrony roślin jest jedna, ale jej praktykowanie musi być traktowane indywidualnie i dopasowane do…

czytaj dalej

Europejski Zielony Ład w kontekście przyszłości ochrony roślin był tematem przewodnim tegorocznej konferencji naukowej Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin po raz kolejny objęło patronat honorowy nad wydarzeniem. Stosowanie środków ochrony roślin, szczególnie chemicznych, jest przedmiotem nieustającej debaty w przestrzeni publicznej. W ostatnich latach – szczególnie w obszarze strategii „Od pola do stołu” i bezpieczeństwa żywności. Czy…

czytaj dalej

Jednym z trzech kluczowych elementów modelu rolnictwa zrównoważonego jest efektywność ekonomiczna biznesu rolnego. Produkcja rolna powinna odbywać się z poszanowaniem środowiska i  być akceptowana społecznie – nie można jednak zapominać, że stanowi ona także źródło utrzymania rolników oraz dużej części mieszkańców polskiej wsi. Istotną korzyścią z wdrożenia zrównoważonych praktyk rolniczych jest zapewnienie długoterminowej stabilności finansowej gospodarstwa i podniesienie jego konkurencyjności…

czytaj dalej

Baza wiedzy

Poszerz swoją wiedzę na temat stosowania środków ochrony roślin.

przejdź do biblioteki