Pod takim hasłem KRUS co roku ogłasza konkurs dla dziennikarzy, którego celem jest propagowanie bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym i upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z nią związanych. Nagrody przyznawane są zarówno za pojedyncze publikacje, jak i za cykl publikacji w trzech kategoriach: artykuły prasowe i internetowe, audycje radiowe i audycje telewizyjne.
W ostatniej, 23. edycji konkursu wzięło udział 31 dziennikarzy, którzy zgłosili łącznie 60 publikacji prasowych i internetowych, 17 audycji radiowych i 23 audycje telewizyjne. Nagrody pieniężne otrzymało 22 autorów, których nazwiska publikujemy poniżej.
Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkich autorów zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, poświęconej tematyce zapobiegania upadkom osób – zdarzeniom wypadkowym najczęściej występującym wśród rolników ubezpieczonych w KRUS. Zasady konkursu są dostępne na stronie KRUS.
Lista Laureatów 23. konkursu „W rolnictwie można pracować bezpieczniej’:
Za najlepszy artykuł prasowy i publikację internetową:
Za najlepszą audycję radiową:
Za najlepszą audycję telewizyjną:
Za najlepszy cykl artykułów prasowych i publikacji internetowych:
Za najlepszy cykl audycji radiowych:
Za najlepszy cykl audycji telewizyjnych:
Serdecznie gratulujemy Laureatom!
Zapewnienie bezpieczeństwa przy stosowaniu środków ochrony roślin jest priorytetem firm agrochemicznych. Ostatnim innowacyjnym rozwiązaniem tej branży są systemy zamkniętego transferu (Closed Transfer Systems – CTS). Systemy te tworzą hermetyczne połączenie między zbiornikiem opryskiwacza a opakowaniem ze środkiem ochrony roślin, co pozwala na przelanie produktu bez kontaktu operatora z produktem. Systemy zamkniętego transferu to nie tylko dodatkowe zabezpieczenie dla operatorów opryskiwaczy…
Współczesny rolnik stoi przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wzrost liczby ludności i tym samym zwiększenie zapotrzebowania na żywność, przy jednoczesnym ograniczeniu przestrzeni i obowiązku ochrony środowiska naturalnego oraz różnorodności biologicznej. Rozwiązaniem jest rolnictwo zrównoważone oraz jego ważny element, czyli integrowana ochrona roślin. Koncepcja integrowanej ochrony roślin jest jedna, ale jej praktykowanie musi być traktowane indywidualnie i dopasowane do…
Europejski Zielony Ład w kontekście przyszłości ochrony roślin był tematem przewodnim tegorocznej konferencji naukowej Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin po raz kolejny objęło patronat honorowy nad wydarzeniem. Stosowanie środków ochrony roślin, szczególnie chemicznych, jest przedmiotem nieustającej debaty w przestrzeni publicznej. W ostatnich latach – szczególnie w obszarze strategii „Od pola do stołu” i bezpieczeństwa żywności. Czy…