Zapewnienie bezpieczeństwa przy stosowaniu środków ochrony roślin jest priorytetem firm agrochemicznych. Ostatnim innowacyjnym rozwiązaniem tej branży są systemy zamkniętego transferu (Closed Transfer Systems – CTS). Systemy te tworzą hermetyczne połączenie między zbiornikiem opryskiwacza a opakowaniem ze środkiem ochrony roślin, co pozwala na przelanie produktu bez kontaktu operatora z produktem.
Systemy zamkniętego transferu to nie tylko dodatkowe zabezpieczenie dla operatorów opryskiwaczy i wygodę przy obsłudze płynnych środków ochrony roślin, ale także ochrona środowiska poprzez eliminację ryzyka rozlania podczas przygotowań do oprysku. Dzięki stosowaniu systemów zamkniętego transferu unikamy zanieczyszczeń miejscowych, które stanowią 75% wszystkich zanieczyszczeń wynikających z niewłaściwego stosowania środków ochrony roślin.
Na rynku dostępne są różne modele systemów zamkniętego transferu, które mogą się nieco różnić konstrukcją, ale ich zasada działania pozostaje taka sama. Szczególną uwagę warto zwrócić na urządzenia easyconnect i easyFlow®. Główna różnica między nimi polega na sposobie połączenia opakowania środka ochrony roślin z urządzeniem: w easyconnect opakowanie ma fabrycznie zamontowaną zakrętkę, natomiast w easyFlow® stosuje się adapter nakręcany na gwint szyjki opakowania. W obu przypadkach urządzenia są podłączane do opryskiwacza.
Oba systemy zamkniętego transferu zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa ludzi i ochronie środowiska podczas napełniania opryskiwaczy. System zamkniętego transferu pozwala nie tylko na przelanie produktu z opakowania do opryskiwacza, ale także na wypłukanie wnętrza opróżnionego opakowania oraz urządzeń easyconnect i easyFlow®.
Zapewnienie bezpieczeństwa przy stosowaniu środków ochrony roślin jest priorytetem firm agrochemicznych. Ostatnim innowacyjnym rozwiązaniem tej branży są systemy zamkniętego transferu (Closed Transfer Systems – CTS). Systemy te tworzą hermetyczne połączenie między zbiornikiem opryskiwacza a opakowaniem ze środkiem ochrony roślin, co pozwala na przelanie produktu bez kontaktu operatora z produktem. Systemy zamkniętego transferu to nie tylko dodatkowe zabezpieczenie dla operatorów opryskiwaczy…
Współczesny rolnik stoi przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wzrost liczby ludności i tym samym zwiększenie zapotrzebowania na żywność, przy jednoczesnym ograniczeniu przestrzeni i obowiązku ochrony środowiska naturalnego oraz różnorodności biologicznej. Rozwiązaniem jest rolnictwo zrównoważone oraz jego ważny element, czyli integrowana ochrona roślin. Koncepcja integrowanej ochrony roślin jest jedna, ale jej praktykowanie musi być traktowane indywidualnie i dopasowane do…
Europejski Zielony Ład w kontekście przyszłości ochrony roślin był tematem przewodnim tegorocznej konferencji naukowej Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin po raz kolejny objęło patronat honorowy nad wydarzeniem. Stosowanie środków ochrony roślin, szczególnie chemicznych, jest przedmiotem nieustającej debaty w przestrzeni publicznej. W ostatnich latach – szczególnie w obszarze strategii „Od pola do stołu” i bezpieczeństwa żywności. Czy…