Rolnik to zawód, na którym ciąży duża odpowiedzialność. Produkuje żywność, która ma być bezpieczna i wysokiej jakości. Dobór narzędzi pracy, w tym stosowanych środków ochrony roślin, musi być zatem oparty na specjalistycznej wiedzy. Wiedza ta ma mu pomagać w stosowaniu środków ochrony roślin w sposób prawidłowy i zgodny z prawem. Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin od lat edukuje i prowadzi szereg szkoleń ułatwiających rolnikom dostęp do wiedzy i najlepszych praktyk.

Rusza właśnie „Akademia PSOR”. Są to filmy szkoleniowe, z których rolnicy dowiedzą się przede wszystkim:

  1. jak kupować środki ochrony roślin, aby nie stracić plonu, pieniędzy i odbiorców?
  2. jak dbać o zdrowie swoje i bliskich w trakcie pracy ze środkami ochrony roślin?
  3. jak nie wyrzucić żywej gotówki do kosza (wraz z opakowaniami po środkach ochrony roślin)?
  4. jak mówić o rolnictwie i stosowaniu środków ochrony roślin w świecie mediów społecznościowych?

PSOR od wielu lat prowadzi szkolenia w formie tradycyjnej, edukując rolników oraz studentów rolnictwa. Stowarzyszenie zapewne wróci do bezpośrednich i regularnych spotkań. Tymczasem będzie można korzystać z propozycji materiałów video.

„Akademia PSOR” pojawiać się będzie sukcesywnie na następujących kanałach:

Zapraszamy do korzystania ze szkoleń.

Patroni medialni: Agronews, Agro Profil, Przedsiębiorca Rolny.

Zapewnienie bezpieczeństwa przy stosowaniu środków ochrony roślin jest priorytetem firm agrochemicznych. Ostatnim innowacyjnym rozwiązaniem tej branży są systemy zamkniętego transferu (Closed Transfer Systems – CTS). Systemy te tworzą hermetyczne połączenie między zbiornikiem opryskiwacza a opakowaniem ze środkiem ochrony roślin, co pozwala na przelanie produktu bez kontaktu operatora z produktem. Systemy zamkniętego transferu to nie tylko dodatkowe zabezpieczenie dla operatorów opryskiwaczy…

czytaj dalej

Współczesny rolnik stoi przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wzrost liczby ludności i tym samym zwiększenie zapotrzebowania na żywność, przy jednoczesnym ograniczeniu przestrzeni i obowiązku ochrony środowiska naturalnego oraz różnorodności biologicznej. Rozwiązaniem jest rolnictwo zrównoważone oraz jego ważny element, czyli integrowana ochrona roślin. Koncepcja integrowanej ochrony roślin jest jedna, ale jej praktykowanie musi być traktowane indywidualnie i dopasowane do…

czytaj dalej

Europejski Zielony Ład w kontekście przyszłości ochrony roślin był tematem przewodnim tegorocznej konferencji naukowej Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin po raz kolejny objęło patronat honorowy nad wydarzeniem. Stosowanie środków ochrony roślin, szczególnie chemicznych, jest przedmiotem nieustającej debaty w przestrzeni publicznej. W ostatnich latach – szczególnie w obszarze strategii „Od pola do stołu” i bezpieczeństwa żywności. Czy…

czytaj dalej